Diskusia

prosba

Bernadeta | 09.04.2017

Prosím Vás od akého veku môže absolvovať danú liečbu dieťa? Syn Tomáško bude mať v auguste 11 mesiacov mohli by sme absolvovať liečenie? Neustále máme problém s noštekom má neustále soplíky a časté zápaly horných dýchacích ciest. Vopred ďakujem za odpoveď.

Re:prosba

Dluholucká | 02.05.2017

V úvode našej webovej stránky žiadame rodičov aby speleoterapiu u svojich detí neplánovali skôr ako od 2.roka života.
Mladšie deti ako 2 roky nemajú ešte pripravený imunitný systém na efektívny záber danej liečby a máme skúsenosť, že deti v takomto útlom veku veľmi zle znášajú podzemné prostredie.Reagujú nepokojom a plačom napriek prítomnosti rodiča.
Keď bude mať Tomáško 2 roky, radi vás privítame.

Poplatok ako samoplatca

Bublava | 04.12.2015

Dobry den,

Rada by som sa spytala aka je cena pre samoplatcu na tyzdenny pobyt na rok 2015. Kolko krat do tyzdna a na kolko hodin sa chodi do jaskyne.

Ponukate aj ubytovanie alebo si to samoplatca musi zariadit sam?

Dakujem za odpoved.

Bublava

Re:Poplatok ako samoplatca

Dluholucká | 04.01.2016

Väčšina našich klientov sú samoplátcovia.Cena dvojtýždňového pobytu bez ubytovania a stravy - ktoré si zabezpečujú účastníci vo vlastnej réžii - je 258,-Eur plus 25,- Eur je registračný poplatok.Všetky informácie nájdete na našej stránke pod titulkom "registrácia".

Prosba

Blaža | 10.08.2015

Dobrý deň. Prosím o informáciu, či liečite aj deti z Českej republiky. Matka je zo Slovenska a ono je občiankou aj Slovenska. Zdravotne je poistené v ČR. Ďakujem Vám. Prajem veľa úspechov.

Re:Prosba

Mgr.Daniela Dluholucká | 11.08.2015

Na liečebný pobyt prijímame deti aj dospelých nielen z Českej republiky ale z ktorejkoľvek krajiny sveta.Mali sme účastníkov z Čiech opakovane,
no liečili sa u nás aj deti z Anglicka, Nemecka,Švajčiarska,Izraela a Slovinska. Iná štátna príslušnosť záujemcu ako slovenská - nie je problém

vhodnosť liečby

martina | 12.02.2015

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či je speleoterapia vhodná pre dieťa 3,5 roka- opakované zápaly stredného ucha + horné a dolné dýchacie cesty. Zároveň sa chcem opýtať na adaptáciu detí- Mám obavu, či vydrží v jaskyni a spať si ho tam neviem predstaviť...

Re:vhodnosť liečby

Dluholucká | 16.02.2015

Speleoliečba je v uvedenom prípade určite vhodná.Problémy dýchacích ciest a zápaly stredného ucha spolu súvisia a po regenerácii sliznice dýchacích ciest ustúpia aj problémy so stredným uchom.
Deti majú v jaskyni prvú polhodinu pohybový program a po uložení na lôžka ide produkcia rozprávok a relaxačnej hudby.Pravidlom je že takmer všetci zaspia, najmä tí najmladší.Nemávame obvykle problém s "výdržou" detí.

info o liečení

Katarína Huťková | 14.04.2014

Dobrý deň. Mali by sme záujem absolvovať turnus tento rok (prvý krát). Môžete mi prosím odpovedať na nejaké otázky:
1. treba nejaké potvrdenie - odporúčanie od detskej dr (prípadne od alergologičky) alebo je nejaká vstupná prehliadka pred nástupom na liečbu u Vás?
2. ako je to v prípade, že dieťa počas liečby ochorie a nebude môcť vyčerpať všetky hodiny? Rieši sa to náhradnými?
3. má nejaký vplyv na liečbu obdobie turnusu? Myslím, či je rozdiel napr.vo vlhkosti jaskyne v máji oproti augustu?
4. máte niekde na stránke prehľad, ktoré termíny turnusov máte ešte voľné?

Ďakujem za odpovede.
Katarína Huťková

Re:info o liečení

Dluholucká | 16.04.2014

Pre dieťa je potrebné potvrdenie od praktického detského lekára v prípade, že je poistencom ZP Dôvera, ktorá deťom na liečbu prispieva.
Pri nástupe na liečbu robí vstupnú prehliadku náš imunoalergológ, nepotrebujete absolvovať iné vyšetrenia.
V prípade ochorenia v priebehu liečby je možné nahradiť vymeškané dni v nasledujúcom turnuse alebo vrátenie poplatku za dané dni.
Termín turnusu nie je z aspektu prostredia v jaskyni, či efektu liečby rozhodujúci.Teplota a vlhkosť v jaskyni je nemenná - stála po celý rok.
Obsadenosť turnusov neuvádzame na našej stránke, nakoľko sa mení denne.Informáciu získate na našich kontaktoch - telefón, mail.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Pridať nový príspevok

        Ďakujeme za Vaše príspevky do knihy návštev. Odpovede na otázky ohľadne speleoterapie hľadajte v rubrike "Otázky a odpovede". Keďže takéto dotazy spracúvajú odborníci na speleoterapiu može byť reakčný čas na otázku trošku dlhší, ale budeme sa snažiť odpovedať do troch dní. Prosíme návštevníkov, aby nepoužívali vulgarizmy a urážlivé slová. Takéto príspevky budú z našej knihy návštev vymazané.