Diskusia

Re:ubytovanie, strava

Dluholucká | 17.02.2011

Spoločnosť Svejan,v.o.s.poriada v uplynulých rokoch , aj t.r. tzv.ambulantné liečebné pobyty, čo zamená, že zabezpečuje len medicínsku starostlivosť počas pobytu v jaskyni.Ostatné potreby klientov - ubytovanie a strava ako aj program mimo liečby je záležitosťou samotných klientov.Webové stránky poskytujú informácie o možnosti ubytovania v Bystrej - buď so stravovaním alebo bez.Tieto podmienky platia pre všetky vekové kategórie klientov.
To znamená, že uvedená cena - 240,-Eur - na našej webovej stránke je za liečebný pobyt.

Dieťa na 1. turnus

Ľubomír | 11.02.2011

Dobrý deň,
môže sa manželka s 6-ročným synom prihlásiť na 1. turnus aj keď je tam uvedené, že je určený len pre dospelých? Do kedy najneskôr je potrebné sa prihlásiť - aj vzhladom k tomu, že chceme žiadať o preplatenie pobytu pre syna od VšZP?
Ďakujem.

Re:Dieťa na 1. turnus

Dluholucká | 12.02.2011

Môžete sa prihlásiť s dieťaťom aj na 1.turnus, nakoľko sme prijali iné rozhodnutie o rozdelení vekových skupín a pôvodnú uvedenú verziu nemusíte akceptovať/ dospelí,predškoláci,adolescenti/.Uvedené dodatky budú odstránené.
Prihlásiť sa treba čo najskôr, pretože priplácanie poisťovňami je limitované sumou financií alebo počtom účastníkov liečby.Tí, čo sú nad tento limit, môžu liečbu absolvovať ale za plnú cenu.

Zaujem o pobyt.

Miriam | 12.01.2011

Dobry den.
Mame deti vo veku 7r.a 4r. s diagnozou:Asthma bronchiale.
Na zaklade velmi dobrych vysledkov v liecbe speleoterapiou by sme mali zaujem o takuto liecbu.Sme poisteni vo VsZP,preplaca tato poistovna pobyt?
Ako treba postupovat,ak mame zaujem o liecebny pobyt?
Kde sa dozvieme terminy pobytov na rok 2011?Syn je skolak,mali by sme zaujem o prazdninovy termin.Je mozne absolvovat aj ambulantny pobyt?Co z toho vyplyva?Kto nam moze doporucit pobyt:alergolog ci pneumolog?
Za informacie velmi pekne dakujem.

Re:Zaujem o pobyt.

Dluholucká | 20.01.2011

Dobrý deň,
program na tento rok sa dozviete z našej webovej stránky cca začiatkom februára, máme práve prípravné pracovné stretnutia a jednania s poisťovňami.Postup registrácie a tlačivá na stiahnutie sú pod titulkom "registrácia".Prihlášku na liečebný pobyt / špeciálne tlačivo pre VsZP - nájdete ho v tlačivách/ vám potvrdí váš imunoalergológ.Termíny budú uverejnené na webovej stránke tiež cca začiatkom februára.

pomoc pri financovaní

anna | 11.01.2011

Dobrý deň.
Prepláca niektorá zo zdravotných poisťovní vašu liečbu? Ďakujem

Re:pomoc pri financovaní

Dluholucká | 20.01.2011

Minulý rok sme mali pridelenú určitú čiastku na priplácanie na konkrétny počet klientov od VsZP a Spoločnej a od D"vera a Apolla.Ako to bude t.r. vám ešte neviem t.č. zodpovedať.Sledujte našu webovú stránku - údaje by sa mali na ňu dostať cca začiatkom februára.

Ma narok?

Nika | 03.12.2010

Dobry den.Mam syna vo veku 19 mesiacov a ma castu bronchitidu,uz hovoria o astme.Moze aj tak male dieta navstevovat jaskynu-Speleoterapiu?Dakujem za odpoved.

Re:Ma narok?

Dluholucká | 20.01.2011

Odporúčanie odborníkov - pediatrov je : od 2.roku života dieťaťa, kedy je imunitný systém dieťaťa takpovediac"dobudovaný".Ale mali sme v turnusoch aj mladšie deti s mamičkami.Problém je v ich režime / kŕmenie, prebaľovanie - v podzemí nie je možné/.Zvážte a poraďte sa s vaším imunoalergológom, skúsiť to môžete.

Re:Ma narok?

KatiJoe | 11.02.2011

V roku 2010 sme absolvovali speleoterapiu so 16 mesačným dieťaťom. Vstup do jaskyne bol o 14, takže malý zaspal ešte pred vstupom. Uložila som ho spať do kočíka už naobliekaného (bol už dosť unavený, keďže chodil spávať o 13). Do jaskyne som ho odviezla v kočíku, prespal tam celý čas pobytu a väčšinou sa zobudil s ostatnými deťmi, keď sme ich preberali. Nezúčastňoval sa dýchacích cvičení, ale určite mu to prospelo, čo sa prejavilo aj na zníženej chorobnosti od pobytu. Netreba sa toho báť, ten režim sa spraví. Nevýhodou je, že sme si museli celý pobyt zaplatiť, keďže poisťovne do 2 rokov nepreplácajú nič.
Okrem nás tam bolo ešte jedno dievčatko v podobnom veku ako náš malý a tiež to zvládali v pohode.
Tento rok sa chystáme zas :O)

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Pridať nový príspevok

        Ďakujeme za Vaše príspevky do knihy návštev. Odpovede na otázky ohľadne speleoterapie hľadajte v rubrike "Otázky a odpovede". Keďže takéto dotazy spracúvajú odborníci na speleoterapiu može byť reakčný čas na otázku trošku dlhší, ale budeme sa snažiť odpovedať do troch dní. Prosíme návštevníkov, aby nepoužívali vulgarizmy a urážlivé slová. Takéto príspevky budú z našej knihy návštev vymazané.